AGH i RENEX podsumowują współpracę
Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Grupa RENEX podsumowały trzy zrealizowane projekty wyposażenia pracowni naukowych i dydaktycznych.
2022-11-24, 10:00

W ramach niedawnych działań inwestycyjnych, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej i funkcjonujące w jego ramach jednostki zrealizowały projekty wyposażenia trzech pracowni naukowych i dydaktycznych, w celu ich pełnego zmodernizowania i przystosowania do współczesnych standardów.

Jak podkreślają przedstawiciele uczelni kluczowym aspektem pierwszego ze zrealizowanych projektów było przygotowanie przestrzeni umożliwiającej gromadzenie w jednym miejscu najbardziej zaawansowanej aparatury tak aby odtworzyć w warunkach laboratoryjnych nowoczesne standardy przemysłowe i mieć możliwość prototypowania nowych rozwiązań dla przemysłu, prowadzenia badań diagnostycznych, opracowywania nowych architektur i rozwiązań do realizacji zadań pomiarów i sterowania. W rezultacie powstało Interdyscyplinarne Laboratorium Badawcze stanowiące przestrzeń, gdzie pracownicy naukowi oraz doktoranci mają dostęp do nowoczesnej infrastruktury oraz mają możliwość współpracy i wymiany doświadczeń .

FILM nr 1: https://youtu.be/AUpxQ6jaupg

 

Celem drugiego projektu było wyposażenie laboratorium przeznaczonego dla kół naukowych. W laboratorium tym, członkowie kół, dyplomanci studiów inżynierskich i magisterskich mogą realizować swoje pomysły i projekty z zakresu m.in. zaawansowanej robotyki.

FILM nr 2: https://www.youtube.com/watch?v=iitGfY0vYDg

Trzeci projekt pozwolił na stworzenie nowoczesnego laboratorium energoelektroniki pozwalającego studentom na weryfikowanie wiedzy teoretycznej w praktyce, zdobywanie doświadczenia w obsłudze aparatury pomiarowej oraz naukę tego jak uruchamiać, testować oraz analizować rzeczywiste układy elektroniczne także w zakresie aplikacji układów sterowania.

FILM nr 3: https://www.youtube.com/watch?v=raTlEXGZ6JY

W toku omówionych wyżej projektów Grupa RENEX dostarczyła stanowiska pracy oparte o modułowy system Antystatycznych Mebli REECO.  Rozwiązanie to wpisało się w ściśle określone wymogi tworzonych nowoczesnych pracowni. Pozwala bowiem nie tylko na przygotowanie ergonomicznych stanowisk pracy ale, również na ich łatwą rekonfigurację w przyszłości, spełniając przy tym wymogi dużej nośności i pełnej ochrony ESD.

--------------------------------------------------------------------------------

Meble Antystatyczne REECO – to linia specjalistycznych mebli przemysłowych. Została opracowana z myślą o branży produkcji i naprawy elektroniki, choć obecnie, ze względu na swoją jakość, zdobywa coraz większą popularność wśród odbiorców z innych branż. Meble mają stalową konstrukcję pokrytą powłokami o właściwościach antystatycznych. Dzięki temu mogą być stosowane w tzw. strefach EPA, w jakich produkuje i naprawia się elektronikę redukując ryzyko uszkodzeń w wyniku wyładowań elektrostatycznych. Meble przemysłowe REECO mają strukturę modułową dzięki czemu mogą być dowolnie przystosowywane do wymogów danego środowiska pracy. Jednym z flagowych elementów tej serii produktów jest Stół Antystatyczny Premium Electric z wysokością blatu regulowaną elektrycznie. Pozwala to na tworzenie przestrzeni ergonomicznych redukujących ryzyko schorzeń zawodowych i cechujących się dużą wydajnością procesu. Modułowość połączona z utrzymywaną spójną na przestrzeni lat jakością i dostępnością oferty pozwala użytkownikom na dalsze rozbudowywanie i modyfikowanie swoich przestrzeni pracy wraz z ich zmieniającymi się potrzebami.

Poza odzieżą Grupa RENEX opracowała i dostarcza pod marką REECO serię robotów, urządzenia specjalistyczne oraz uniwersalne, antystatyczne meble przemysłowe. Roboty REECO to gotowe rozwiązania. Każdy z nich stanowi w pełni zautomatyzowaną, niezależną jednostkę, którą można wdrożyć do działającej lub nowo powstającej linii produkcyjnej. Nie wymagają one zaawansowanych procesów projektowania, planowania i integracji, a ich obsługa nie wymaga wiedzy fachowej ani doświadczenia.

Polska linia produktów REECO rozwija się w ostatnich latach na rynki zagraniczne. W ostatnich latach Grupa RENEX odnotowuje dynamiczny wzrost eksportu grup produktów REECO. Dystrybucja została rozszerzona m.in. na Japonię, Holandię, Belgię, Irlandię, Szwajcarię, Stany Zjednoczone, Ekwador i Arabię Saudyjską.

 

KONTAKT / AUTOR
Szymon Kącki
specjalista ds. marketingu
RENEX
+48 605 614 630
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.