Webinar z programowania i obsługi robotów YAMAHA SCARA
Grupa RENEX poinformowała, że w dniu 25 sierpnia 2022 przeprowadzi webinar w zakresie programowania i obsługi robotów YAMAHA SCARA.
2022-08-03, 09:50

W ramach szkolenia zostaną omówione zagadnienia z zakresu teorii i praktyki związanej z użytkowaniem robotów przemysłowych YAMAHA typu SCARA w toku działalności produkcyjnej. Szczególna uwaga zostanie poświęcona tematyce programowania, w tym bazowaniu osi urządzenia i tworzeniu punktów jego ruchu.

YAMAHA SCARA (Selective Compliance Assembly Robot Arm) są szeroko stosowanymi robotami przemysłowymi. Pozwalają na bardzo szybki, powtarzalny i precyzyjny ruch w płaszczyźnie poziomej. Ich budowa oparta jest o dwuczłonowe ramię, którego ruch umożliwiają złącza obrotowe z pionową osią obrotu, oraz głowicę wyposażoną w przegub pryzmatyczny pozwalający na ruch w płaszczyźnie pionowej (4 osie obrotu). Są wykorzystywane w przemyśle do automatyzacji i zwiększania wydajności procesów typu Pick&Place oraz małych procesów montażowych takich jak skręcanie, dozowanie czy przenoszenie elementów między procesami. W ostatnim czasie popularne są również zastosowania, w których wykonują one testy funkcjonalne – jak np. uruchamianie przycisków.

Webinar wpisuje się w misję kompleksowego wsparcia realizowaną przez Grupę RENEX. W szczególności dotyczy ona dzielenia się wiedzą i doświadczeniem niezbędnym dla pełnego wykorzystywania możliwości urządzeń przemysłowych i robotów dostarczanych przez wszystkie podmioty Grupy RENEX.

Szkolenie ma charakter nieodpłatny, potrwa około jednej godziny i planowane jest na 25 sierpnia 2022 na godzinę 12:00.

Chętnych zapraszamy do rejestracji udziału tutaj:

https://webinar.getresponse.com/BzuXO/roboty-yamaha-scara-podstawy-operacji-i-programowania/?_ga=2.24791802.1769181116.1658223857-1539459719.1658223857

 

 

 

KONTAKT / AUTOR
Szymon Kącki
specjalista ds. marketingu
RENEX
+48 605 614 630
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.