RENEX świętuje 33-lecie
Grupa RENEX - jedna z największych polskich firm z branży elektronicznej - obchodzi w tym roku 33-lecie działalności.
2022-07-08, 15:32

Firma z działalności dystrybucyjnej założonej w 1989 roku, dzięki stopniowemu nawiązywaniu współpracy partnerskiej z coraz większymi podmiotami międzynarodowymi i własnej działalności szkoleniowej i produkcyjnej, rozwinęła się w prężnie działającą w Polsce i Europie Grupę, w skład której wchodzi szereg firm i marek.

Około dwadzieścia pięć lat temu pierwotna działalność firmy została rozszerzona o sferę szkoleniową. Przedsiębiorstwo nawiązało wtedy umowę z amerykańskim stowarzyszeniem IPC stając się Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym tej organizacji w Europie Środkowowschodniej. 

Około dwadzieścia lat temu nastąpiła kolejna znacząca zmiana modelu biznesowego przedsiębiorstwa poprzez rozszerzenie działalności o sferę wytwórczą. Została wówczas zawiązana marka REECO, pod którą produkowane są do dnia dzisiejszego meble, w tym stoły przemysłowe, odzież specjalistyczna, urządzenia i roboty produkcyjne.

Około piętnaście lat temu firma rozszerzyła swoją działalność o sferę projektowania, wytwarzania i serwisowania stref czystych typu CLEANROOM oraz urządzeń do nich przeznaczonych.

Około ośmiu lat temu firma rozszerzyła stała się wyłącznym dystrybutorem urządzeń (automatów) YAMAHA do produkcji elektroniki, a około czterech lat temu została wyłącznym dystrybutorem robotów przemysłowych YAMAHA Robots.

Trzy lata temu firma wchodząc we współpracę z południowo-koreańską firmą SEC rozszerzyła swoją dotychczasową działalność w sferze uniwersalnych rentgenowskich urządzeń inspekcyjnych pod marką RENEX X-Ray.

W chwili obecnej Grupa RENEX zatrudnia około 150 pracowników, w jej skład wchodzi szereg wyspecjalizowanych marek – w tym REECO, CLEANROOM RENEX EEC, RENEX LINE, RENEX ROBOTICS, RENEX X-Ray oraz PORTOFINO i działa w Polsce i krajach Europy Środkowo Wschodniej, mając oddziały w oddziały w Serbii, Niemczech, Rumunii i Chorwacji. Grupa dostarcza kompleksową ofertę wyposażenia dla branży elektronicznej – w tym stacje lutownicze takich marek jak PACE i JBC, materiały zużywalne, odzież specjalistyczną, meble przemysłowe, duże urządzenia produkcyjne marki YAMAHA i piece rozpływowe HELLER.

Grupa RENEX kładzie obecnie szczególny nacisk na szeroką działalność doradczą i badawczo-rozwojową. W tym celu stworzyła CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWE RENEX, gdzie opracowane są najnowocześniejsze rozwiązania i technologie z zakresu elektroniki i robotyki. Centrum stanowi również wyspecjalizowany podmiot doradczo-szkoleniowy oferujący, realizację prototypów i partii próbnych urządzeń elektronicznych, kursy z zakresu standardów stosowanych w branży elektronicznej, ochrony antystatycznej oraz indywidualnie dobrane szkolenia z zakresu realizacji produkcji SMT oraz robotyki i automatyki.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi widząc, jak dzięki wysiłkom naszych pracowników, partnerów i naszym rozwija się Grupa RENEX. 33-lecie jest dobrą okazją by z refleksją spojrzeć na to jak ogromny postęp nastąpił zarówno w naszych wewnętrznych strukturach jak i w całej branży elektronicznej w Polsce. Cieszymy się widząc jak rozwija się nasza rodzinna firma, jak nasi specjaliści rozszerzają swoje kompetencje i jak dołączają do niej kolejne pokolenia młodych, ambitnych osób. To oni wszyscy tworzyli i tworzą dziś Grupę RENEX.” Komentowali Pani Marzena Szczotkowska-Topić oraz Pan Predrag Topić – właściciele Grupy RENEX.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z Pikniku Rodzinnego RENEX z okazji 33-lecia.

https://www.youtube.com/watch?v=tWy4aF8DTUU

RENEX – kompleksowe wsparcie branży elektronicznej

 

 

KONTAKT / AUTOR
Szymon Kącki
specjalista ds. marketingu
RENEX
+48 605 614 630
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.