Grupa RENEX z Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Grupa RENEX została odznaczona Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Kategorii Gospodarka.
2022-06-20, 11:45

14 czerwca 2022 w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się gala, w toku której prestiżowe wyróżnienia - Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - odebrali autorzy najbardziej wartościowych przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej.  

Nagrodę w kategorii „Gospodarka” przyznano Grupie RENEX za opracowanie w ramach działalności CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWEGO RENEX Robota Lakierującego REECO.

Nagrodzone urządzenie zostało stworzone w celu zautomatyzowania etapu produkcyjnego obejmującego rozprowadzanie natryskowe płynów. Obejmuje to w szczególności nakładanie różnych typów powłok, w tym często stosowanego w branży produkcji elektroniki pokrycia conformal coating. Automat został wyposażony w zawór natryskowy zapewniający równomierne nanoszenie powłok płynnych o lepkości od niskiej do średniej oraz zintegrowany układ płukania dyszy eliminujący problem ręcznego czyszczenia zaworu.

To już kolejna z nagród przyznanych robotom REECO. W 2020 roku cała seria została odznaczona Godłem TERAZ POLSKA.

„To wyróżnienie jest dla nas bardzo cenne w dwóch wymiarach. Po pierwsze ze względu to, że czujemy się silnie związani z regionem Kujawsko-Pomorskim. To tu założyliśmy naszą działalność ponad 33 lata temu i mimo upływu lat i rozwoju naszej firmy – już teraz na cały obszar Europy Środkowo-Wschodniej to tu wciąż mamy naszą główną siedzibę i z tym miejscem wiążemy naszą przyszłość. Równie istotnym aspektem jest dla nas docenienie przez kapitułę konkursu nowoczesnych technologii urzeczywistnionych w opracowanym przez nas urządzeniu. Kluczową misją naszej firmy jest dostarczanie wsparcia naszym klientom i partnerom. Uważamy, że działanie w wymiarze doradztwa, szkoleń jak i opracowywanego i oferowanego wysokiej klasy wyposażenia ma bardzo istotny wpływ na rozwój wielu branż, w tym tych ze sfery nowoczesnych technologii. (…) Największe podziękowania i gratulacje należą się Zespołowi RENEX Group – w szczególności naszemu Działowi Badawczo-Rozwojowemu, specjalistom CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWEGO RENEX oraz Pracownikom i Współpracownikom innych działów naszej Grupy, którzy przyczynili się do opracowania nagrodzonego Robota Lakierującego REECO. Komentowali Państwo Marzena Szczotkowska-Topić i Predrag Topić – właściciele Grupy RENEX.

Roboty REECO to seria gotowych do użycia urządzeń, które mogą być implementowane w działających liniach produkcyjnych, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanego procesu projektowania rozwiązań technologicznych i integracji. Zależnie od modelu urządzenia mogą wykonywać takie czynności jak skręcanie, dozowanie, lakierowanie lutowanie czy też etykietowanie. Flagowym i pierwszym urządzeniem w tej serii jest Robot Lutowniczy REECO. Jest to urządzenie przeznaczone do realizacji jednego z etapów produkcji urządzeń elektronicznych - do lutowania elementów przewlekanych na płytach PCB. Tym samym urządzenie pozwala na automatyzację części procesów wytwórczych w zakładach produkujących elektronikę i zmniejszenie związanych z nimi kosztów.

 

 

O Grupie RENEX:

RENEX jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych.

Od 1989 roku firma rozwinęła się z działalności dostawczej do obecnie funkcjonującej rozległej struktury, na którą składa się szereg firm w Polsce i sieć oddziałów zagranicznych. Grupę RENEX tworzą dziś podmioty wyspecjalizowane w zakresie dystrybucji, doradztwa, sprzedaży i szkoleń.

Znaczącym elementem działalności Grupy RENEX pozostaje sfera dystrybucyjna. Dzięki wieloletniej stabilności działania firma uzyskała zaufanie największych światowych producentów – stając się Autoryzowanym Dystrybutorem renomowanych światowych producentów – takich jak YAMAHA, SEC, JBC, PACE, INDIUM czy HELLER. Sprawia to, że firma dysponuje niezwykle szeroką ofertą, stacji lutowniczych, narzędzi, urządzeń, preparatów i akcesoriów dobieranych dla klienta zależnie od jego indywidualnych potrzeb.

Cechą szczególnie wyróżniającą RENEX jest prowadzenie szkoleń – w skład firmy wchodzi m.in. największe Autoryzowanym Centrum Szkoleniowe IPC w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym możliwe jest uzyskanie pełnych certyfikatów IPC, otwierających drogę do nowych, wymagających rynków. W trakcie przeprowadzanych szkoleń kursanci korzystają z profesjonalnych urządzeń i narzędzi. Trenerzy RENEX dysponują wieloletnim doświadczeniem w szkoleniu personelu.

Grupa stworzyła również CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWE RENEX, w którym zespół wykwalifikowanych Inżynierów i Doradców Techniczno-Handlowych RENEX prowadzi szkolenia procesowe, prezentacje i testy oferowanych urządzeń i linii technologicznych. Kursanci mają możliwość poznać wszystkie urządzenia składające się na proces produkcyjny, a klienci sprawdzić maszyny i urządzenia w działaniu przed podjęciem decyzji o ich zakupie. Dla klientów wykonywane są również prototypy i partie próbne pozwalające zarówno na ocenę urządzeń jak i uzyskanie pomocy w doborze odpowiednich procesów wytwórczych.

Działania te są również uzupełnione o szerokie spektrum zindywidualizowanych szkoleń z obsługi i programowania robotów. W ramach AUTORYZOWANEGO CENTRUM SZKOLENIOWEGO YAMAHA prowadzone są szkolenia z zakresu zaawansowanej robotyki przemysłowej skierowane do integratorów, operatorów oraz uczniów i studentów.

Wszystko to sprawia, że RENEX pozostaje jedyną na polskim rynku firmą oferującą klientom całościową obsługę w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych.

Grupa opracowuje i wytwarza również własne produkty. Pod marką REECO dostarcza m.in. meble i odzież zabezpieczające przed powstawaniem wyładowań elektrostatycznych – tj. takie, które muszą być stosowane by nie doszło do uszkodzeń wrażliwych komponentów elektronicznych. Zakres zastosowania tych produktów wychodzi jednak daleko poza branżę elektroniczną zdobywając coraz większe uznanie w takich dziedzinach jak branża laboratoryjna czy też farmakologiczna. Produkty marki REECO, były wielokrotnie nagradzane prestiżowymi wyróżnieniami, m.in. Dobry Wzór w kategorii Praca.

Pod drugą marką – CLEANROOM Grupa buduje i serwisuje pomieszczenia czyste szeroko stosowane w branżach medycznej i laboratoryjnej.

W ramach swojej działalności badawczo-rozwojowej firma stworzyła również uznaną na rynku linię Robotów REECO, która została w tym roku nagrodzona godłem TERAZ POLSKA. Zgodnie ze specjalizacją Grupy RENEX pierwszy opracowany model pozwalał na automatyzację procesu lutowania, ale w ostatnich latach opracowano również nowe warianty robotów, m.in. do dozowania, etykietowania oraz inne, wynikające z indywidualnych potrzeb  klientów.

Celem Grupy RENEX jest kompleksowe zaspokajanie szerokich potrzeb klientów. Grupa poprzez swoją działalność doradczą, szkoleniową i dostawczą wspomaga automatyzację i robotyzację procesów produkcyjnych a co za tym idzie daleko idący rozwój swoich partnerów biznesowych.

Sukcesywnie poszerzając ofertę oraz przyczyniając się do sukcesów klientów firma osiągnęła znaczącą pozycję, stając się cenioną w branży elektronicznej. Mimo ogromnego rozwoju, i ponad 150 pracowników RENEX pozostaje Firmą Rodzinną kierującą się wartościami otwartości i zaufania.

RENEX kompleksowe wsparcie przemysłu elektronicznego.

Więcej na www.renex.pl

 

KONTAKT / AUTOR
Szymon Kącki
specjalista ds. marketingu
RENEX
+48 605 614 630
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.