EMS z Wilna wchodzi w kolejny etap współpracy z YAMAHA
Grupa RENEX – dystrybutor YAMAHA poinformowała o rozwinięciu współpracy pomiędzy YAMAHA SMT a litewską firmą Elgama.
2022-01-14, 10:32

Firma Elgama z Wilna opracowuje i produkuje inteligentne liczniki energii elektrycznej do zastosowań domowych, przemysłowych i użytkowych. Jej produkty są certyfikowane zgodnie z wiodącymi standardami międzynarodowymi i eksportowane do ponad 25 krajów.

Firma kładzie duży nacisk na rozwój. Ponad 20% jej pracowników jest bezpośrednio zaangażowanych w opracowywanie kolejnych generacji produktów.

We współpracy z wybranymi firmami partnerskimi, Elgama dostarcza również kompletne rozwiązania typu Advanced Metering Infrastructure (AMI), które pomagają przedsiębiorstwom z branży energetycznej w zarządzaniu dużą liczbą zainstalowanych liczników oraz w gromadzeniu, przechowywaniu i analizie danych. Rozwiązania te łączą w sobie MDMS, infrastrukturę komunikacyjną oraz inteligentne urządzenia pomiarowe. Jednocześnie są oparte o otwarte standardy, co pozwala na ich skalowanie i elastyczność stosowania.

Firma Elgana produkuje Inteligentne liczniki i urządzenia AMI we własnym zakresie przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń do montażu. Jednocześnie wykorzystuje swoje pozostałe moce przerobowe świadcząc usługi produkcji elektronicznej (EMS) na prężnie rozwijającym się rynku litewskim dla podmiotów z branż sieci przemysłowych, automatyzacji i laserów precyzyjnych.  

Aby sprostać wysokim wymaganiom tych dwóch działalności Elgama polega na zapleczu technologicznym opartym o nowoczesne, wysoko wydajne i precyzyjne urządzenia do montażu powierzchniowego.

"Jesteśmy wyposażeni tak, aby sprostać wymaganiom technicznym i dostarczać konkurencyjne cenowo produkty i usługi, które stanowią dużą wartość dla klientów i użytkowników końcowych. Inwestujemy w najlepszą możliwą technologię produkcji, aby rozszerzać nasze możliwości i utrzymywać naszą reputację w zakresie jakości." – komentował Dyrektor Generalny Martynas Čereška.

Zgodnie z tą myślą, Elgama zainstalowała w ostatnim czasie całkowicie nową linię do montażu powierzchniowego. Inwestycja obejmuje kompaktową, szybką drukarkę YAMAHA YCP10, dwa kompaktowe automaty YAMAHA YSM20R oraz system automatycznej kontroli optycznej (AOI) 3D o wysokiej rozdzielczości YSi-V. Razem tworzą one unikalne, inteligentne rozwiązanie działające w standardzie 1-Stop firmy YAMAHA.

Objęta inwestycją kompaktowa drukarka YCP10 zapewnia wysoką wydajność i łatwość obsługi, a dzięki niewielkim wymiarom umożliwia efektywne wykorzystanie powierzchni fabryki.

Natomiast YSM20R, jest najwyższej klasy urządzeniem z serii YSM, zapewniającym wiodącą w swojej klasie wydajność 95 000 cph oraz możliwość pracy z szerokim zakresem komponentów bez konieczności wymiany głowicy. Dwa automaty YSM20R firmy Elgama, umieszczone w linii (grafika1), zwiększają wydajność i elastyczność wymiany podajników minimalizując czas przezbrojenia.

 

 

Grafika 1. Dwa moduły montażowe YSM20R pracują szeregowo dla zwiększenia wydajności i elastyczności.

Zastosowano również opcjonalny sekwencer sATS30 umożliwiający pracę non-stop i znacznie upraszczający uzupełnianie maszyny komponentami o komponenty podawane na tackach takie jak układy scalone.

Urządzenie inspekcyjne AOI YSi-V 3D (Grafika 2) zostało wyposażone w oświetlenie o wielu długościach fali, laser do pomiaru wysokości komponentów oraz opcjonalną kamerę czterokątną, która umożliwia szczegółową ocenę poszczególnych połączeń lutowanych. Zebrane dane mogą być przekazywane, co umożliwia bieżące rozwiązywanie problemów za pomocą narzędzi programowych, takich jak QA Option i aplikacja na smartfony Mobile Judgement.

 Grafika 2. System YAMAHA YSi-V AOI sprawdza każdą płytkę w wysokiej rozdzielczości i 3D.

 

 

Co dalej?

Urządzenia i roboty przemysłowe YAMAHA są dostępne również w Polsce. Można je zobaczyć i sprawdzić w działaniu w CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM RENEX. W ramach tego ośrodka Grupa RENEX – będąca jedną z największych polskich firm z branży elektronicznej, a zarazem dystrybutorem YAMAHA SMT oraz Robotics na Polskę i kraje bałkańskie realizuje swoją misję świadczenia kompleksowych usług dla branży elektronicznej.

Grupa RENEX dostarcza nie tylko same urządzenia ale również szeroki zakres usług doradczych, serwisowych i szkoleniowych. Specjaliści CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWEGO RENEX pomagają w identyfikacji problemów produkcyjnych i doborze odpowiednich rozwiązań technologicznych.

 

<film o CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM RENEX>

https://www.youtube.com/watch?v=qezIA-or1Vg

W Centrum prowadzone są również szkolenia z zakresu wprowadzanych rozwiązań. W ośrodku działa AUTORYZOWANE CENTRUM SZKOLENIOWE YAMAHA dostarczające wiedzę specjalistyczną dotyczącą obsługi i programowania urządzeń i robotów przemysłowych, w tym robotów typu SCARA, co pozwala użytkownikom w pełni korzystać z ich możliwości.

<film – YAMAHA szkoli specjalistów w CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM RENEX>

https://www.youtube.com/watch?v=Ll46J2IJifc

Więcej na www.renex.pl

 

KONTAKT / AUTOR
Szymon Kącki
specjalista ds. marketingu
RENEX
+48 605 614 630
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.