YAMAHA podsumowuje swój udział na Productronica 2021
Jak poinformował dystrybutor – Grupa RENEX – YAMAHA Motor Europe Robotics Division podsumowała właśnie swój niedawny udział w Targach Productronica 2021 w Monachium. W toku wydarzenia YAMAHA zaprezentowała szereg nowych, zaawansowanych rozwiązań do montażu powierzchniowego.  
2021-12-16, 08:32

"Cieszymy się, że w tym roku powitaliśmy wielu gości, którzy przybyli do YAMAHA w poszukiwaniu rozwiązań dla nadchodzących wyzwań. W czasie pandemii nadal wspieraliśmy naszych klientów i rozwijaliśmy nowe produkty, dlatego z przyjemnością zaprezentowaliśmy nasze najnowsze innowacje, będące odpowiedzią na potrzeby rynku." – komentował wydarzenie Daisuke Yoshihara, Sales General Manager w YAMAHA Motor Europe, Robotics Division.

Najważniejszym elementem prezentacji YAMAHA były nowe urządzenia montażu i inspekcji serii YR. Zostały one opracowane z myślą o nowoczesnej produkcji opartej o zbieranie i analizę danych. Nowe systemy pozwalają ponadto na znaczące przyspieszenie programowania i ustawiania procesu, dzięki czemu znacznie skracają czas cyklu. Wszystko to przy zachowaniu najwyższej dokładności układania nawet najmniejszych elementów.

Odwiedzający mieli możliwość zobaczenia również automatu nowej generacji YRM20 z zaawansowaną obrotową głowicą układającą, dyszami o niskim współczynniku uderzenia, najnowocześniejszym systemem sterowania ruchem i udoskonalonym systemem wizyjnym.

Zaprezentowano ponadto nowe urządzenie inspekcyjne YRi-V AOI, pozwalające na osiągnie najwyższej dokładności kontroli wszystkim użytkownikom – niezależnie od tego, z jakiego rodzaju urządzeń produkcyjnych SMT korzystają.

Kolejnym dostępnym elementem była drukarka klasy Premium YSP10, prezentowana wraz z nowymi platformami YAHAMA YR. W ramach rozwiązania One Stop Smart Solution system ten umożliwia szybki transport płytek oraz nowe funkcjonalności, które minimalizują ingerencję człowieka, skracają czas cyklu i zwiększają wydajność.

 

Odwiedzający mieli możliwość zobaczyć również, jak zaawansowane oprogramowanie, takie jak Production Analytics Dashboard oraz nowa platforma komunikacji danych YAMAHA Intelligent Factory umożliwiają tzw. inteligentną produkcję, informując na bieżąco o statusie urządzeń, przeprowadzając zaawansowaną kontrolę procesu (APC), traceability oraz dwukierunkową weryfikację. Ponadto zaprezentowano zalety nowej platformy oprogramowania YSUP, która upraszcza kontrolę nad urządzeniami i procesami i co za tym idzie monitorowania i poprawiania wydajności.

 

 

 

Dodatkowo Yamaha, w zakresie technologii zrobotyzowanych, zaprezentowała serię YK-XE SCARA oraz moduły przenośników liniowych, pokazując ich zastosowania w automatyzacji powtarzalnych zadań w branży produkcji elektroniki. Odwiedzający mieli możliwość zobaczyć jak przenośniki LCMR200 umożliwiają elastyczny, prosty i wydajny transport w obrębie linii lub gniazda produkcyjnego. Natomiast w oparciu o konkurencyjne cenowo roboty Yamaha YK-XE SCARA, dostępne w wersjach o długości ramienia od 400mm do 710mm, pokazano jak w prosty sposób można wykonać zadania związane z pakowaniem i procesami montażowymi.

Rozwiązania YAMAHA w Polsce

Urządzenia i roboty przemysłowe YAMAHA można zobaczyć i sprawdzić w działaniu w CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM RENEX. W ramach tego ośrodka Grupa RENEX – będąca jedną z największych polskich firm z branży elektronicznej, a zarazem dystrybutorem YAMAHA SMT oraz Robotics na Polskę i kraje bałkańskie realizuje swoją misję świadczenia kompleksowych usług dla branży elektronicznej.

Grupa RENEX dostarcza nie tylko same urządzenia, ale również szeroki zakres usług doradczych, serwisowych i szkoleniowych. Specjaliści CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWEGO RENEX pomagają w identyfikacji problemów produkcyjnych i doborze odpowiednich rozwiązań technologicznych.

<film o CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM RENEX>

https://www.youtube.com/watch?v=qezIA-or1Vg

W Centrum prowadzone są również szkolenia z zakresu wprowadzanych rozwiązań. W ośrodku działa AUTORYZOWANE CENTRUM SZKOLENIOWE YAMAHA dostarczające wiedzę specjalistyczną dotyczącą obsługi i programowania urządzeń i robotów przemysłowych, w tym robotów typu SCARA, co pozwala użytkownikom w pełni korzystać z ich możliwości.

<film – YAMAHA szkoli specjalistów w CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM RENEX>

https://www.youtube.com/watch?v=Ll46J2IJifc

 

KONTAKT / AUTOR
Szymon Kącki
specjalista ds. marketingu
RENEX
+48 605 614 630
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.