Szwedzki EMS rozwija współpracę z YAMAHA
Grupa RENEX – dystrybutor YAMAHA poinformowała o zacieśnieniu współpracy pomiędzy YAMAHA SMT a szwedzką firmą Nordic Industries & Technology AB.
2021-12-06, 14:28

 

Sukces w branży usług produkcji elektronicznej zależy od zapewnienia najwyższej jakości pod każdym względem. Håkan Svensson wiedział o tym, gdy zakładał Nordic Industries & Technology AB w Szwecji w 1997 roku. Od tego czasu jego zaangażowanie w tę właśnie jakość definiuje filozofię firmy, a także zaważa nad kluczowymi decyzjami, zwłaszcza przy wyborze dostawców i partnerów technicznych.

 

 

<ZDJĘCIE> "Bardzo starannie wybieramy firmy, z którymi współpracujemy. (…) Aby utrzymać naszą własną reputacją, musimy utrzymywać najwyższą wydajność przez cały czas". Håkan Svensson

Obecnie firma zapowiada jeszcze większą inwestycję – największą od czasu jej powstania – obejmującą powiększenie siedziby i uruchomienie dwóch nowych, zaawansowanych linii do montażu powierzchniowego. W tym celu zacieśniła współpracę z firmą YAMAHA, która dostarczy dwie zaawansowane drukarki YCP10, dwa automaty YSM20R oraz system inspekcji AOI YSi-V 3D.

 

<ZDJĘCIE> YAMAHA YCP10, YSM20R, YSM20R, YSi-V

 

Szybkie systemy montażu powierzchniowego i inspekcji YAMAHA umożliwiają tworzenie złożonych linii produkcji elektroniki dedykowanych najnowocześniejszym technikom i technologiom. YCP10 i YSM20R, dzięki swojej szybkości i elastyczności oraz powiązanym intuicyjnym narzędziom programowania, pozwalają na wydajną realizację różnorodnych i często zmieniających się projektów. Idealnie wpisuje się to w potrzeby Nordic Industries, która w ramach swojej działalności obsługuje szerokie spektrum klientów z takich sektorów rynku jak motoryzacyjny, przemysłowy i medyczny.

Tak stworzone linie mogą być szybko przezbrajane do montażu kolejnych płytek drukowanych: od inteligentnych czujników po elektroniczne podzespoły samochodów, które często zawierają niestandardowe komponenty i duże złącza.

YCP10 to kompaktowa drukarka, która może obsługiwać duże płytki PCB. Urządzenie działa z dużą prędkością zachowując niezmienną, wysoką dokładność druku, dzięki zastosowaniu głowicy  YAMAHA 3S z serwosterowaniem kąta nachylenia rakli, wspomaganym podciśnieniowo zaciskaniem szablonu i łatwym w użyciu graficznym systemem pozycjonowania.

Automat YSM20R, z jedną głowicą, która obsługuje komponenty SMD już od 0201mm do dużych rozmiarów układów scalonych, jest najszybszym urządzeniem w swojej klasie.

W ofercie dostępne są również rozszerzenia umożliwiające wymianę podajników i tacek w trybie non-stop co dodatkowo redukuje przerwy w produkcji i zwiększa wydajność.

System AOI YAMAHA YSi-V wyposażony w kamerę o wysokiej rozdzielczości pozwala na inspekcję 2D i 3D oraz widok pod wieloma kątami co zapewnia wysoką dokładność i wydajność inspekcji.

YSI-V pozwala na osiąganie najwyższej możliwej jakości w toku prowadzonej produkcji, a dane inspekcyjne pomagają w rozwiązywaniu problemów i usprawnianiu procesu.

"Automaty YSM20, które wybraliśmy w 2015 roku, okazały się mądrą inwestycją i nadal działają bez zarzutu, umożliwiając nam utrzymanie niezwykle wysokich standardów jakości, do których zawsze dążymy. (…) Nie możemy się doczekać, kiedy wprowadzimy się do naszej nowo rozbudowanej fabryki i zaczniemy korzystać z naszych nowych rozwiązań montażowych YAMAHA oraz systemu inspekcji." Komentował Håkan Svensson.

 

Urządzenia i roboty przemysłowe YAMAHA są dostępne również w Polsce. Można je zobaczyć i sprawdzić w działaniu w CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM RENEX. W ramach tego ośrodka Grupa RENEX – będąca jedną z największych polskich firm z branży elektronicznej, a zarazem dystrybutorem YAMAHA SMT oraz Robotics na Polskę i kraje bałkańskie realizuje swoją misję świadczenia kompleksowych usług dla branży elektronicznej.

Grupa RENEX dostarcza nie tylko same urządzenia ale również szeroki zakres usług doradczych, serwisowych i szkoleniowych. Specjaliści CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWEGO RENEX pomagają w identyfikacji problemów produkcyjnych i doborze odpowiednich rozwiązań technologicznych.

 

<film o CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM RENEX>

https://www.youtube.com/watch?v=qezIA-or1Vg

W Centrum prowadzone są również szkolenia z zakresu wprowadzanych rozwiązań. W ośrodku działa AUTORYZOWANE CENTRUM SZKOLENIOWE YAMAHA dostarczające wiedzę specjalistyczną dotyczącą obsługi i programowania urządzeń i robotów przemysłowych, w tym robotów typu SCARA, co pozwala użytkownikom w pełni korzystać z ich możliwości.

<film – YAMAHA szkoli specjalistów w CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM RENEX>

https://www.youtube.com/watch?v=Ll46J2IJifc

Więcej na www.renex.pl

 

 

 

 

 

KONTAKT / AUTOR
Szymon Kącki
specjalista ds. marketingu
RENEX
+48 605 614 630
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.