Yamaha Motor wprowadza na rynek nowy moduł przenośnika liniowego LCMR200
Yamaha Motor Europe ogłosiła, że z początkiem lipca wprowadzi na rynek LCMR200 - nowy moduł przenośnika liniowego. Konstrukcja obecnego modelu LCM-X została znacząco udoskonalona w kierunku poprawy łatwości użytkowania.
2020-07-07, 15:15

Konstruktorzy LCMR200 utrzymali wysoką dokładność i krótki skok charakterystyczne dla dotychczasowego modelu LCM-X poprawiając konstrukcję modułu. W rezultacie otrzymano solidniejszy model, który lepiej nadaje się do pracy w środowiskach, w których obecne są ciała obce i szumy statyczne.

System, w którym do 64 karetek (ang. sliders) jest sterowanych przez jeden sterownik YHX przeniesiono z obecnego modelu LCM-X, ale dzięki stworzeniu nowego modelu programowania przenośnika z użyciem Standardowego Profilu wyeliminowano konieczność programowania pojedynczych zdarzeń kontrolera. Znacząco ułatwia to proces integracji.

Moduły przenośników liniowych – od ich wprowadzenia na rynek w 2013 roku - są stale udoskonalane i rozwijane w oparciu o doświadczenia użytkowników. Nowe urządzenie LCMR200 -jeszcze prostsze w obsłudze - przyczyni się do zwiększenia wydajności procesów w wielu branżach na całym świecie.

Tło rynkowe i zarys produktu

Dostrzegając światowe zjawisko coraz krótszego cyklu życia produktów, YAMAHA skupia zasoby na tworzeniu rozwiązań elastycznych i uniwersalnych –pozwalających na szybkie zmiany produkcji i wytwarzanie różnych produktów i w różnych wielkościach serii.

W związku z tym moduł przenośnika liniowego został stworzony tak by umożliwiać łatwą rekonfigurację linii – dużo sprawniejszą niż w przypadku konwencjonalnych przenośników taśmowych i rolkowych. Można przewidywać, że LCMR200 będzie stosowany w wielu gałęziach przemysłu, a jego zastosowanie będzie widoczne w fabrykach na całym świecie.

W 2013 roku YAMAHA wprowadziła na rynek moduł przenośnika liniowego LCM100 jako transportu nowej generacji. Od tego czasu jest to wiodący produkt na rynku stosowany w branżach produkcji elektrycznej/elektronicznej oraz automotive - wymagających dużej precyzji i pracy ze stosunkowo niewielkimi komponentami. Nowo opracowany LCMR200 zapewnia większą użyteczność bazując na tych wcześniejszych osiągnięciach.

YAMAHA dostarcza kompleksową linię produktów: od jednoosiowych robotów przez manipulatory wieloosiowe, SCARA po przenośniki liniowe co pozwala na automatyzację zróżnicowanych zakładów produkcyjnych. Oferta ta jest wciąż udoskonalana w kierunku zwiększania wydajności i jakości koniecznej i funkcjonowania w coraz bardziej złożonych i zróżnicowanych zakładach produkcyjnych.

LCMR200 – główne cechy

1) Ruch z dużą prędkością, bardzo precyzyjne zatrzymanie i pozycjonowanie

Napęd bezpośredni poprzez silnik liniowy umożliwia ruch z dużą prędkością, bardzo dokładne zatrzymanie i pozycjonowanie.

2) Solidna struktura

Prawie cała struktura modułu jest montowana bezpośrednio na ramie, dając podstawę prowadnicy liniowej. Prowadnica liniowa i szyna karetki zostały powiększone i wzmocnione, przy zachowaniu tej samej wielkości całkowitej modułu.

3) Większa elastyczność instalacji

Przewody elektryczne mogą być wyprowadzane zarówno z przodu jak i z tyłu modułu co zwiększa stopień swobody w instalacji i poprawia efektywność systemu przy tworzeniu linii powrotnych.

4) Nowy moduł do obsługi cyrkulacji karetek

Nowy moduł do obsługi cyrkulacji karetek znacznie upraszcza utrzymanie dokładności transferu.

5)Kontroler YHX wyposażony w nową funkcję Standard Profile

Dzięki wykorzystaniu standardowego profilu w sterowniku YHX, klienci nie muszą tworzyć programów drabinkowych w sterowniku YHX. Pozwala to również na sterowanie robotem LCMR200 i jednoosiowym jako pozycjonerem z nadrzędnego sterownika PLC.

O sekcji FA YAMAHA Robots

Yamaha Motor Factory Automation Section (FA Section), to dział Yamaha Motor Robotics Business Unit w korporacji Yamaha Motor. Dział specjalizuje się w dostarczaniu uniwersalnych, precyzyjnych robotów przemysłowych dla potrzeb związanych z precyzyjną automatyzacją.

Dzięki swoim korzeniom we wprowadzaniu opracowywaniu robotów do montażu motocykli YAMAHA, dział ten ma ponad 35 lat doświadczenia w rozwiązywaniu problemów związanych z automatyzacją, od tych największych po najmniejsze. Robotom przemysłowym YAMAHA zaufały wiodące firmy na całym świecie, prowadzące tak różnorodną działalność, jak produkcja półprzewodników i montaż produktów elektronicznych, sprzętu gospodarstwa domowego, komponentów samochodowych i dużych paneli ciekłokrystalicznych.

Yamaha Motor FA Section oferuje kompatybilną gamę rozwiązań w zakresie montażu robotów, w tym robotów jednoosiowych, SCARA, kartezjańskich i wieloosiowych. Innowacje, takie jak moduł przenośnika liniowego LCM100; bezwibracyjny, zajmujący mniej miejsca i bardziej wszechstronny następca konwencjonalnych przenośników taśmowych i rolkowych, nadal wyznaczają trendy automatyzacji. Podstawowe konstrukcje robotów, jak również kluczowe komponenty i kompletne systemy są produkowane we własnym zakresie, co zapewnia stałą jakość i kontrolę nad czasem realizacji.

Wyłącznym dystrybutorem urządzeń YAMAHA Robots na Polskę, Chorwację, Słowenię, Serbię, Macedonię, Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę, Rumunię i Bułgarię jest RENEX Group. Roboty można przetestować w warunkach symulowanych linii produkcyjnych w Centrum Technologicznym RENEX we Włocławku.

Więcej na www.renexrobotics.pl

KONTAKT / AUTOR
Szymon Kącki
specjalista ds. marketingu
RENEX
+48 605 614 630
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.