RENEX sponsorem Konkursu Wiedzy Elektrycznej
Grupa RENEX miała przyjemność być sponsorem trzeciej edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Elektrycznej organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku.
2019-05-30, 12:00

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem. W wydarzeniu rywalizowali uczniowie reprezentujący szkoły z województwa z opolskiego: z Nysy, Olesna, Praszki i Kluczborka W związku z dużym zainteresowaniem spoza województwa, organizatorzy zapowiadają rozszerzenie kolejnych edycji konkursu i otwarcie go dla uczestników z całej Polski.

Uczestnicy mieli 60 minut na rozwiązanie 40 zadań wymagających szerokiej wiedzy z zakresu m.in. elektroniki, elektryki, energetyki, automatyki i robotyki. Jak podkreślają sędziowie, w tym roku rywalizacja była bardzo wyrównana a poziom uczestników bardzo wysoki.

Ostateczną rywalizację wygrali gospodarze, plasując się na dwóch pierwszych miejscach. Zwyciężył Pan Mateusz Dernbach, a drugie miejsce zajął Pan Kacper Sałata, obydwaj reprezentujący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku. Trzecie miejsce zajął Pan Adrian Litowiński reprezentujący Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie.

Grupa RENEX jest silnie zaangażowana w lokalne i ogólnopolskie działania edukacyjne, ściśle współpracując z szeregiem szkół i uczelni w celu promowania najwyższych standardów nauczania. Misją grupy jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z jej partnerami. Ściśle realizuje to poprzez działalność szkoleniową i stypendialną, ale również poprzez organizację Mistrzostw Polski w Lutowaniu – RSC promujących nabywanie umiejętności dziedziny produkcji i serwisu elektroniki.

Poniżej pełne zestawienie najlepszych rezultatów konkursu:

1. miejsce Mateusz Dernbach ZSP Nr 2 CKU Kluczbork
2. miejsce Kacper Sałata ZSP Nr 2 CKU Kluczbork
3. miejsce Adrian Litowiński ZSM Nysa
4. miejsce Kamil Chwalczyk ZSZ Olesno
5. miejsce Mateusz Miosga ZSZ Olesno
6. miejsce Marcin Kapica ZSZ Olesno

KONTAKT / AUTOR
Mateusz Lewandowski
specjalista ds. marketingu
RENEX
+48 692972312
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy