Grupa RENEX sponsorem bolidu Zespołu Wyścigowego PUT Motorsport Politechniki Poznańskiej
Grupa RENEX kontynuuje wparcie sponsorskie dla Zespołu Wyścigowego PUT Motorsport. Zespół tworzy 65 ambitnych studentów Politechniki Poznańskiej budujących jednomiejscowe bolidy wyścigowe na międzynarodowe zawody Formula Student.
2019-07-15, 10:00

3 czerwca na Torze Poznań zespół zaprezentował piąty już bolid – pieszczotliwie nazwany Rusałką. Konstrukcja nośna została stworzona z rurek z włókna węglowego z aluminiowymi elementami mocującymi, dzięki czemu pojazd waży zaledwie 200kg. Napędza go przy tym silnik o mocy 100kW Co pozwala mu na osiąganie prędkości 100km/h w zaledwie 3,5 sek.

Zespół w tym roku po raz pierwszy zastosował na tylnym skrzydle DRS, czyli system redukcji oporu powietrza, którego zadaniem jest redukcja sił skierowanych przeciwnie do kierunku jazdy bolidu. Zadaniem systemu jest uzyskanie większego przyspieszenia na prostych odcinkach toru, gdy skrzydło jest otwarte, oraz na zwiększenie siły docisku na zakrętach, gdy skrzydło jest zamknięte.

W tym sezonie PUT Motorsport wystartuje w trzech wyścigach: FS East - Węgry (17-21.07), FS ATA - Włochy (24-28.07) oraz FS CZ - Czechy (13-17.08). W ubiegłym roku zespół, startując bolidem „Maria” zajął 2 miejsca w kategorii Acceleration Event podczas wydarzeń Formula Student UK oraz Formula Student Czech.

Współpraca z PUT Motorsport wpisuje się w misję Grupy RENEX wspierania rozwoju najnowszych technologii z zakresu automatyki i elektroniki. Firma RENEX wspiera zdolnych i innowacyjnych studentów oraz uczniów szkół technicznych w całej Polsce obejmując patronatem projekty realizowane przez szkoły i uczelnie techniczne, a także realizując własne projekty. Relację z pokazu znajdziecie tutaj: https://youtu.be/0oCqBkKLpfo

RENEX jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych. W siedzibie RENEX znajduje się m.in. CENTRUM TECHNOLOGICZNE wyposażone w światowej klasy urządzenia i linie technologiczne, gdzie klienci mogą odbyć szkolenia procesowe, zapoznać się z procesami produkcyjnymi, wykonać prototypy i partie próbne oraz DEMO ROOM, gdzie klienci mogą zapoznać się z funkcjonowaniem wszystkich oferowanych urządzeń. W skład Grupy wchodzi ponadto RENEX Electronics Education Center - największe w Europie Środkowo-Wschodniej Centrum Szkoleniowe IPC.

KONTAKT / AUTOR
Mateusz Lewandowski
specjalista ds. marketingu
RENEX
+48 692972312
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy